Cześć,
Witam w moim Montignacowym świecie😊 Miło mi, że tutaj trafiłaś:)

Mam na imię Dorota, jestem mamą, żoną i kobietą pracującą 😊 Mam cudowną rodzinę i staram się aby zdrowo jedli a przy okazji nie mieli problemów z tym jak wyglądają i jak się w swojej skórze czują.

Od kiedy pamiętam borykałam się z nadmiarowymi kilogramami, nie było tego dużo ale od zawsze coś tam było na plusie. Wielość diet i poszukiwania cudownej drogi do zbicia wagi, spowodowały, że naście lat temu trafiłam na Metodę Montignaca. Początki nie były łatwe. Reguły wydawały się trudne i skomplikowane, szczęśliwie to było tylko pierwsze wrażenie. Po bliższym poznaniu okazało się, że metoda jest super, jesz zdrowo, najadasz się i waga spada😊 W czasie pierwszych 3-4 miesięcy straciłam nadbagaż. Ale jak to w życiu bywa, na własne życzenie odrobiłam stracone kilogramy, do tego doszły jeszcze kilogramy po ciążowe….także musiałam i chciałam wrócić do zapomnianych już potraw Montignaca😊 i znowu mmowanie zakończyło się sukcesem😊

Inspirację czerpie z netu (swego czasu było to głównie nie istniejące już forum www.dietamm.com, zaglądałam też na forum Zuzla), książek autorstwa Michaela Montignaca i Rii Tummer a często też przerabiamy z mężem już istniejące przepisy aby były mm-owe. Tak, tak z mężem 😊, który wyśmienicie gotuje i bardzo mnie wspiera w tej naszej mm-owe drodze. Pracę ułatwia nam również Thermomix, staramy się wykorzystywać i dostosowywać przepisy thermomixowe ( i tutaj korzystamy z przepisowni.pl, kolekcji cook-key, i całej masy stron internetowych), a co nam zasmakuje to znajduje miejsce na stałe w naszym menu😊

Gdybym miała opisać tę metodę jednym zdaniem to bym powiedziała, że jest to powrót do korzeni…im mniej przetworzone rzeczy jemy tym są one dla naszego organizmu lepsze. Dlatego, też w tej metodzie wybieramy mąki z pełnego przemiału, chleb czy bułeczki właśnie z takiej mąki, ryż brązowy czy warzywa strączkowe (już trochę zapomniane w dzisiejszej kuchni..). Jemy dużo warzyw, mniej owoców, pamiętamy o rybach i oczywiście jemy mięso (no chyba, że ktoś nie przepada😉). Generalnie jest pysznie!

Kosztuj i próbuj…..już wkrótce na stronie pojawi się duża pomoc dla osób, które chcą racjonalnie planować swoje posiłki i wydatki na te posiłki😊Niedługo znajdziesz tutaj nie tylko mm-owy jadłospis na cały tydzień ale również listę zakupową.

Jeśli masz pytania, pytaj w komentarzach lub pisz na maila. Chętnie odpowiem, doradzę, pomogę😊