Cześć,
Witam w moim Montignacowym świecie? Miło mi, że tutaj trafiłaś:)

Mam na imię Dorota, jestem mamą, żoną i kobietą pracującą ? Mam cudowną rodzinę i staram się aby zdrowo jedli a przy okazji nie mieli problemów z tym jak wyglądają i jak się w swojej skórze czują.

Od kiedy pamiętam borykałam się z nadmiarowymi kilogramami, nie było tego dużo ale od zawsze coś tam było na plusie. Wielość diet i poszukiwania cudownej drogi do zbicia wagi, spowodowały, że naście lat temu trafiłam na Metodę Montignaca. Początki nie były łatwe. Reguły wydawały się trudne i skomplikowane, szczęśliwie to było tylko pierwsze wrażenie. Po bliższym poznaniu okazało się, że metoda jest super, jesz zdrowo, najadasz się i waga spada? W czasie pierwszych 3-4 miesięcy straciłam nadbagaż. Ale jak to w życiu bywa, na własne życzenie odrobiłam stracone kilogramy, do tego doszły jeszcze kilogramy po ciążowe….także musiałam i chciałam wrócić do zapomnianych już potraw Montignaca? i znowu mmowanie zakończyło się sukcesem?

Inspirację czerpie z netu (swego czasu było to głównie nie istniejące już forum www.dietamm.com, zaglądałam też na forum Zuzla), książek autorstwa Michaela Montignaca i Rii Tummer a często też przerabiamy z mężem już istniejące przepisy aby były mm-owe. Tak, tak z mężem ?, który wyśmienicie gotuje i bardzo mnie wspiera w tej naszej mm-owe drodze. Pracę ułatwia nam również Thermomix, staramy się wykorzystywać i dostosowywać przepisy thermomixowe ( i tutaj korzystamy z przepisowni.pl, kolekcji cook-key, i całej masy stron internetowych), a co nam zasmakuje to znajduje miejsce na stałe w naszym menu?

Gdybym miała opisać tę metodę jednym zdaniem to bym powiedziała, że jest to powrót do korzeni…im mniej przetworzone rzeczy jemy tym są one dla naszego organizmu lepsze. Dlatego, też w tej metodzie wybieramy mąki z pełnego przemiału, chleb czy bułeczki właśnie z takiej mąki, ryż brązowy czy warzywa strączkowe (już trochę zapomniane w dzisiejszej kuchni..). Jemy dużo warzyw, mniej owoców, pamiętamy o rybach i oczywiście jemy mięso (no chyba, że ktoś nie przepada?). Generalnie jest pysznie!

Kosztuj i próbuj…..już wkrótce na stronie pojawi się duża pomoc dla osób, które chcą racjonalnie planować swoje posiłki i wydatki na te posiłki?Niedługo znajdziesz tutaj nie tylko mm-owy jadłospis na cały tydzień ale również listę zakupową.

Jeśli masz pytania, pytaj w komentarzach lub pisz na maila. Chętnie odpowiem, doradzę, pomogę?