Diety Montignaca – początek….


Cześć,
Właśnie tutaj poznasz i zrozumiesz zasady Diety Montignaca. Witam Ci serdecznie w moim Montignacowym świecie. Miło mi, że tutaj trafiłaś, a może trafiłeś:)

Mam na imię Dorota. Jestem mamą, żoną i kobietą pracującą:) Mam cudowną rodzinę i staram się aby zdrowo jedli. A przy okazji nie mieli problemów z tym jak wyglądają i jak się w swojej skórze czują. Dzięki poznaniu diety Montignaca mogę realizować te cele.

Jak poznałam zasady diety Montignaca

Od kiedy pamiętam borykałam się z nadmiarowymi kilogramami. Nie było tego dużo ale od zawsze coś tam było na plusie. Wielość diet i poszukiwania cudownej drogi do zbicia wagi, spowodowały, że naście lat temu trafiłam na Dietę Montignaca. Początki nie były łatwe. Reguły wydawały się trudne i skomplikowane. Szczęśliwie to było tylko pierwsze wrażenie. Po bliższym poznaniu okazało się, że metoda jest super, jesz zdrowo, najadasz się i waga spada:) W czasie pierwszych 3-4 miesięcy straciłam nadbagaż. Ale jak to w życiu bywa, na własne życzenie odrobiłam stracone kilogramy. Do tego doszły jeszcze kilogramy po ciążowe….także musiałam i chciałam wrócić do zapomnianych już potraw Montignaca. I znowu mmowanie zakończyło się sukcesem:)

Skąd czerpie natchnienie aby gotować zgodnie z zasadami diety Montignaca?

Inspirację czerpie z netu (swego czasu było tonie istniejące już forum mm, zaglądałam też na forum Zuzla). A obecnie głównie z książek autorstwa Michaela Montignaca i Rii Tummer . Często też razem z mężem przerabiamy już istniejące przepisy aby były mm-owe. Tak, tak z mężem, który wyśmienicie gotuje i bardzo mnie wspiera w tej naszej mm-owej drodze. Pracę ułatwia nam również Thermomix. Staramy się wykorzystywać i dostosowywać przepisy thermomixowe ( i tutaj korzystamy z przepisowni.pl, kolekcji cook-key, i całej masy stron internetowych). A co nam zasmakuje to znajduje pewnie miejsce w naszym menu.

Dieta Montignaca jednym słowem

Gdybym miała opisać tę metodę jednym zdaniem to bym powiedziała, że jest to powrót do korzeni.  Im mniej przetworzone rzeczy jemy, tym są one dla naszego organizmu lepsze. Dlatego, też w tej metodzie wybieramy mąki z pełnego przemiału, chleb czy bułeczki właśnie z takiej mąki, ryż brązowy czy warzywa strączkowe (już trochę zapomniane w dzisiejszej kuchni). Jemy dużo warzyw, mniej owoców, pamiętamy o rybach i oczywiście jemy mięso (no chyba, że ktoś nie przepada). Generalnie jest pysznie!

Jak zacząć jeść z zasadami diety Montignaca?

Kosztuj i próbuj….. Tutaj znajdziesz przykładowe – zgodne z metodą Montignaca- menu (wraz z listą zakupową). Znajdziesz przepisy i zasady diety Montignaca.

A jeśli masz pustkę w głowie, to pytaj w komentarzach lub pisz do mnie maila. Szukaj mnie na FB albo Instagramie i pytaj. Chętnie odpowiem, doradzę, pomogę.

Pamiętaj jednak, że nie jestem dietetykiem. Piszę o tym co lubię a Metoda Montignaca sprawdza się właśnie w moim przypadku. W mojej opinii już zdrowiej jeść się nie da…

Jednak jak masz problemy ze zdrowiem, to proszę zanim zaczniesz szaleństwa z dietą Montignaca, porozmawiaj z lekarzem.